UWAGA! W związku z brakiem dostępności niektórych podzespołów niezbędnych do produkcji przełączników antenowych, ich sprzedaż zostaje czasowo wstrzymana. Na wszelkie pytania odpowiem indywidualnie.SP6CYN

Przełącznik antenowy V2.3 (6 anten) oraz V2.4 (8 anten)

Prezentuję kolejną wersje przełącznika V2.3/V2.4 i następujących cechach:

  • Płytka PCB została wykonana w Polskiej firmie produkującej obwody PCB.
  • Płytka została wykonana z wysokiej jakości laminatu szklano epoksydowego w technologi dwustronnej z solder maską i metalizacją otworów. Producent gwarantuje grubość miedzi 70um, po cynowaniu około 100um gdzie tradycyjnie wszyscy producenci przełączników robią na grubości miedzi 35um (oszczędność).
  • Zostały zastosowane nowe przekaźniki firmy SCHRACK MADE IN AUSTRIA, które są dużo lepsze od przekaźników polskiej firmy RELPOL RM85. Przekaźniki austriackie używają koledzy z Czech.
  • Zastosowano diody gaszące do przekaźników, kondensator, dławik i – co ważne – warystor.
  • Obudowa w dalszym ciągu na najwyższym poziomie jakościowym 😉
  • Gniazda UC1 oczywiście są teflonowe i złocone wszystkie elementy do przełączników są nowe, kupowane w renomowanych firmach elektronicznych.
  • Projekt przełącznika antenowego jest całkowicie wykonany przeze mnie – począwszy od zaprojektowania schematu w profesjonalnym programie do zaprojektowania i wykonania obudowy.
Jest także możliwość zamówienia przełącznika w wersji specjalnej V2.3+, która – oprócz wszystkich funkcjonalności wersji podstawowej, ma możliwość bezprzewodowego sterowania za pośrednictwem technologii Bluetooth. Rozwiązanie takie zapewnia najlepszą separację obwodu antenowego od komputera. Po sparowaniu urządzeni z komputerem, w systemie pojawia się nowy wirtualny port COM (identycznie jak przy połączeniu przez USB) na który należy ustawić nasze oprogramowanie sterujące. Zasięg połączenia wynosi około 10 metrów. W systemach operacyjnych Windows 7 i nowszych jak i Linux, nie wymagane są dodatkowe (zewnętrzne) sterowniki. Istnieje również możliwość wyposażenia w moduł Bluetooth poprzednich wersji sterownika mojego autorstwa.